В Україну повернули відому картину П’єра Гудро "Коханці або Блудний син з повією"

Фото: Facebook Artur Rudzitsky
Її вивезли з музею під час нацистської окупації 1941-1943 років.

В Україну повернувся справжній витвір мистецтва. 14 липня о 16:00 у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відбудеться презентація картини П’єра Гудро "Коханці або Блудний син з повією". Полотно вивезли з України ще під час нацистської окупації 1941-1943 років і ось, нарешті, воно повернеться до нас. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook мистецтвознавець Артур Рудзицький.

У січні 2013 році картину помітили на аукціоні "Дойл" (Doyle) у Нью-Йорку, США. Тоді там заявили про продаж картини П’єра Гудро "Закоханий погляд" ("Loving Glance"). Це і була відома картина "Коханці або Блудний син з повією", але зі зміненою назвою. Попри це, мистецтвознавці одразу впізнали у ній розшукуваний твір, і продаж було вчасно заблоковано.

"За інформацією аукціонного дому "Дойл", у повоєнні роки ця картина вперше з’явилася в анонімній приватній колекції в Лондоні, з 1953 р. перебувала у власника зі штату Массачусетс, а станом на 2013 рік належала арт-дилеру у Нью-Йорку, який і заявив її до продажу на аукціоні. У квітні 2014 р. науковцям музею Ханенків вдалося безпосередньо оглянути твір у Нью-Йорку, провести остаточну експертизу та домогтися початку судового розслідування. Зрештою, справу, що тривала довгі п’ять років, було завершено на користь музею Ханенків завдяки беззаперечним свідченням документів з музейного архіву", - написав Артур Рудзицький.

Картину повернули до України ще у березні 2020 року, але презентація у музеї відбудеться лише зараз. Скоро зможемо спокійно роздивитись витвір.?

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту