В'ятрович після звільнення: "Прем'єр-міністр запевнив мене, що роботу Інституту національної пам'яті буде продовжено"

Уряд звільнив голову Інституту національної пам'яті. Володимир В'ятрович очолював установу з 2014 року. Найдовше за всіх.

У відеозверненні, яке поширене у Фейсбуці, Володимир В'ятрович нагадав слова римських консулів, коли вони завершували свою  каденцію у Стародавному Римі.

- Я зробив скільки зміг, хто зможе, нехай зробить більше. Це були наповнені п’ять з половиною років. 

За словами В'ятровича, Інститут за п'ять років його головування, досяг наступних цілей: 

  • Україна вільна від тоталітарної символіки
  • Архіви КГБ відкриті
  • Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність
  • Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася
  • Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле

Роботу українського Інституту національної пам'яті, незважаючи на зміну керівництва, має бути продовжено. Я отримав запевнення від прем'єр-міністра, що роботу буде продовжено. Що Інститут національної пам'яті збереже свій статус центрального органу виконавчої влади. Це надзвичайно важливо, бо пізнання минулого, пізнання своєї історії робить нас не тільки розумнішими, воно робить нас сильнішими. Тож вперед до перемоги, - сказав В'ятрович. 

У Фейсбуці люди дякую пану Володимиру за роботу, а також згадують, що було зроблено. Хоча й критичних висловлювань достатньо. 

Інститут національної пам'яті утворено у 2006 році. Перший його очільник – Ігор Юхновський, який головував чотири роки. Потім головою Інституту на чотири роки було призначено Валерія Солдатенко. В'ятрович керував установою довше за всіх – 5 років.  

Чому В'ятрович акцентував увагу на статусі інституту, як органу центральної виконавчої влади. Тому що за часів президента Віктора Януковича Інститут було ліквідовано і на його базі утворено науково-дослідну бюджетну установу при Кабінеті міністрів, а це зовсім інші функції, повноваження і права, а також бюджет. 

Зміна статусу відбулася, коли установою керував Солдатенко, який до призначення головою Інституту був членом Комуністичної партії протягом 41 року. А у 2012 році отримав медаль Пушкіна указом президента Росії (06.03.2012 г. № 288).

Статус органу центральної влади Інституту повернули у 2014 році після зміни влади. 

Чим В'ятрович займатиметься у найближчому майбутньому – невідомо. Але поспілкуватися з ним можна буде на Форумі видавців 20 вересня, де він буде виступати. Тема його промови - інформаційні війни Росії проти України. 

Також на останніх парламентських виборах він балотувався за списком Петра Порошенко "Європейська солідарність", але не пройшов до парламенту, оскільки партія набрала під час голосування 8,1%.

Свою участь у виборах В'ятрович аргументував якраз тим, що скоріш за все новий уряд звільнить його у найближчі місяці. 

До Інституту національної пам'яті він очолював Архів СБУ та розсекречував колишні архіви КҐБ, працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. 

У 2015 році Український інститут національної пам'яті розробив чотири законопроекти, які увійшли в історію як Декомунізаційне законодавство. 
Юлія Волошина
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Danil Vyazemskij
"патриотичне татуивання" которое стыдно афишировать - это конечно ТРИЗУБ :))))
29 вер 2019 р., 12:53
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту