Вакцина від COVID-19 успішно пройшла випробування на людях - в США переходять до наступного етапу

Фото: Gerd Altmann, Pixabay
Щеплення викликає таку ж активну імунну відповідь, що й у людей, которі видужують від коронавірусу.

Американська біотехнологічна фірма Moderna повідомила про "позитивні проміжні" результати перших клінічних випробувань своєї вакцини проти збудника поточної пандемії, вірусу SARS-CoV-2. Як випливає з опублікованих даних, поки перевірка пройшла на невеликій вибірці - 45 добровольцях, повідомляє Naked Science.

Вакцина mRNA-1273, протестована на цих людях, змогла викликати настільки ж активну імунну відповідь, що й у людей, котрі видужують від COVID-19, повідомляє компанія. Поки це вісім осіб: повні результати тестів першої фази вакцини ще обробляються. Відомо, що три групи по 15 пацієнтів отримали три різні дози вакцини.

За заявою компанії, вакцина "в цілому була безпечною і добре переноситься", хоча і, як зазначає головний медичний дослідник проекту, доктор Тал Закс, з огляду на ранній етап клінічних випробувань, ще рано робити остаточні висновки.

Варто зазначити, що клінічні випробування були проведені під егідою підрозділу МОЗ США - Національних інститутів охорони здоров'я. Уряд вклав півмільярда доларів в розробку вакцини компанією Moderna.

Друга фаза тестів, в якій візьмуть участь більше вакцинованих добровольців, почнеться найближчим часом, повідомляють представники компанії. Третя фаза випробувань, остання і найважливіша для підтвердження ефективності препарату, повинна стартувати в липні.

Якщо друга і третя фази пройдуть вдало, препарат може стати одним з перших на ринку. На сьогодні відразу кілька різних країн наблизилися до вирішальних етапів тестування вакцин від коронавірусу.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту