Валерій Жидков про Жіночий Квартал: "Якщо є сумніви, кажу акторці: "Мені цей жарт видається вульгарним. А тобі?"

Один з творців гумористичного шоу розповів про концепцію мирного фемінізму, а також розкрив закулісні подробиці роботи над новою програмою.

"Жіночий Квартал" став першим повноцінним майданчиком для реалізації талановитих дівчат, які працюють у різних жанрах.

Валерій Жидков, який входить до складу редакторської групи проєкту (разом з Олександром Пікаловим і Оленою Зеленською), розповів, у чому вони бачать місію "ЖК".

Як з'явився "Жіночий Квартал"

- "Жіночий квартал" з'явився випадково. Переді мною поставили завдання розробити жіноче шоу для іншого каналу, щоб воно далі існувало само по собі - можливо, за підтримки наших авторських груп. Але коли все стало вимальовуватися, коли з'явилися учасниці - ми зрозуміли, що цим варто займатися самим. 

Це інший полігон для жартів, інша аудиторія. Великий експеримент, який поки розвивається доволі успішно.
За лаштунками "Жіночого Кварталу".

Про гумор і жінок: "Я змалку ними оточений"

- Я ріс разом із сестрою. Потім сам одних дівчат "народив" (у Валерія дві доньки - 15-річна Єлизавета та Софійка, якій скоро виповниться 5. - Ред.). Зараз на роботі з'явився "Жіночий Квартал". Тож я з дитинства оточений жінками. І в мене завжди виходило знаходити з ними спільну мову.

Жінок мені легше розсмішити. Не знаю чому. Може бути, у них просто голос дзвінкіший, але жіночий сміх у залі чути краще, ніж чоловічий.

Так, жінки гірше реагують на політику, соціалку, спорт. Їм більше подобаються жарти про стосунки: міжстатеві, в сім'ї, на роботі. Про життя жінки. Але це не означає, що жіночий гумор вужчий. Наприклад, чоловіки не можуть сміятися із жінок - хіба що тільки дуже акуратно, а вони з них - так.

Валерій з дружиною та старшою дочкою.

Про жарти: їх "затверджують" самі учасниці

- Жартувати можна про все. Законодавчо це у нас не заборонено. Питання в тому, щоб це було гармонійно.

Якщо жінка-політик раптом заспіває частівки - це дивно, але якщо вона пожартує на якісь соціальні теми - гармонійно. Інший приклад: 18-річна дівчина жартує про те, як вона посварилася з хлопцем. Здорово! Але якщо вона почне жартувати про складні усесвітні питання - це буде досить комічно.

Головне, щоб те, що людина вимовляє з екрана телевізора й те, який у неї вигляд, збігалося. Щойно з'являється дисонанс - глядач рано чи пізно відчуває фальш і втрачає до цього інтерес.

У мене є важливий критерій, який я озвучую нашим авторським групам: якщо приносите ідею і її можна відіграти у "Вечірньому Кварталі" - вона нам ("Жіночому Кварталу". - Ред.) не підходить.

"Жіночий квартал" - це не погляд на те, якими дівчата можуть бути смішними, а іронічний погляд самих дівчат на себе і те, що їх смішить.

Коли ми готуємо номери - все обговорюємо з акторками. Кажемо: "Мені цей жарт видається вульгарним, а тобі?", "Чи можемо ми пожартувати про тебе так? Це не дуже?" Учасниця або відмовляється, або відповідає: "Мені нормально". Тільки в другому випадку беремо це в роботу.

Якщо в ефірі звучать жарти про колір шкіри, фігуру або інші особливості наших учасниць - це означає, самі дівчата ставляться до цього із самоіронією.

Про кастинги: вибрали 14 із 60-ьох

- Спочатку ми набрали учасниць, а вже потім придумали, як вибудувати і реалізувати відносини між ними на сцені. Нам було важливо, як вони взаємодіють одна з одною.

Буває, людина яскрава у своїй команді на "Лізі сміху", а поруч з професійними артистами стає нецікавою. Якщо глядач бачить більше однієї людини на сцені - він так чи інакше починає порівнювати. А тут цілих 14 дівчат! Тому остаточно це шоу сформувалося, коли ми зібрали всіх учасниць.

Загалом до нас намагалися потрапити більше 60 дівчат: гумористки, акторки, співачки, стендаперки. Це була досить складна робота. Були ті, яких ми начебто взяли, але поки що їм не знайшлося місця в проєкті. В результаті маємо такий склад. І нас, у принципі, все влаштовує.

Про вокальний квартет: чому їхніх номерів немає в інтернеті

- Наш вокальний квартет (Віра Кекелія, Еліна Мбані, Лалі Ергемлідзе та Марта Адамчук. - Ред.) ми придумали на етапі кастингів. Коли до нас почали приходити співачки - у нас з'явилося відчуття, що це може стати візитною карткою та ексклюзивністю "Жіночого Кварталу".

Вокалісток такого рівня на сцені гумористичних проєктів я не бачив. Вони задають дуже високу планку. Єдина проблема - деякі виступи не можна викладати на ютубі. Адже ми купуємо права на музику зарубіжних виконавців тільки для території України. Тому у глядачів є можливість подивитися ці номери тільки по телевізору або послухати наживо на наших концертах.

.Вокальний квартет "Жіночого Кварталу".

Про співачок у гуморі: "Дівчата молодці"

- Спочатку було зрозуміло, що Віра, Марта, Лалі та Еліна хочуть не тільки співати, а й грати на сцені. Ми всіляко намагаємося їх підтримувати і це бажання не загасити. Немає такого: гумористки - окремо, співачки - окремо. Це один колектив.

Між ними справді є взаємини, вони спілкуються за лаштунками. Чому б не продовжити це спілкування на сцені? Спільні номери актрис і гумористок вже давно не рідкість. І виходять вони дуже непогано. Тому дівчата - молодці.

Окрему медаль я б виписав Марті за її номер із Шуровим. Вона - не акторка, Діма - не актор. І вони вдвох зробили гумористичний номер. Хоча в день концерту в нас було відчуття, що ми відкладемо його на потім. Але ми втрьох замкнулися в напівпідвальному приміщенні з "клавішами" і прогнали його кілька разів. Найголовніше було - змусити їх повірити в себе. У результаті вийшло дуже добре і плечики розправилися.

На кожному концерті кожна з наших дівчаток здійснює такі подвиги: про щось кажуть відкрито, щось тримають у собі. Але цих сходинок вгору стає дедалі більше. Впевненість в тому, що ми займаємося чимось цікавим і правильним зростає. І у дівчат, і у нас. Сподіваюся, у глядачів теж.

Про майданчик для реалізації: "Запрошуємо не тільки гумористок"

- Ми хочемо надати "Жіночому Кварталу" форми не проєкту, а майданчика, на якому може реалізуватися будь-яка талановита жінка. До нас вже приходили дівчата-стендаперки. Але ми готові запрошувати не тільки гумористок, а й тих, хто працює в інших жанрах. Коли ми знаходимо таких гармонійних самодостатніх особистостей - із задоволенням даємо їм можливість виступити на нашій сцені. 

У нас немає жорстких контрактів і умов. Будь-яка може прийти і піти будь-якої миті.

Про стендап: "Це їхні жарти"

- Наші дівчата теж виступають зі стендапом про себе. Зазвичай це на 80 відсотків їхні власні жарти. Пам'ятаєте, стендап Лери про моделей? Ми намагалися щось додати, але зрештою лишився тільки її текст. Як виявилося, влізти в шкуру моделей наші автори не змогли (сміється). ?

Що більше інгредієнтів у салаті, то краще відчувається смак кожного. Наше завдання - щоб концерт не був нудним. Стендап надає їм різноманітності.

Про Лєну Кравець: "Вона розкрилася в цьому колективі"

- З кожним ефіром всі наші дівчата краще пізнають себе та свої можливості. Зростають усі. На мій погляд, найпомітніше це на нашій Лєні. Вона отримала не тільки свободу, а й відповідальність - і все це дало їй величезні крила. Мабуть, цього простору їй бракувало в чоловічому колективі. Вона стала королевою на цій сцені. Не боїться експериментувати, іноді навіть забавляється. Її робота заслуговує на величезну повагу. І вона отримує від цього величезне задоволення.

Про чоловіків у проєкт: "На щастя, у нас є хлопці з Improv Live Show"

- У нових сезонах не буде запрошених акторів з "Вечірнього Кварталу". Ми спочатку намагалися розділити ці два проєкти. Зараз тільки Лєна бере участь одразу в декількох шоу, а уявіть, якщо таких людей буде декілька? Дуже складно поєднати всі графіки.

По-друге, "кварталівські" хлопці все-таки старші. Їм уже за 40, а деяким учасницям "Жіночого Кварталу" - 20. У сценках про чоловіка та дружину або хлопця та дівчину актори все-таки мають бути відповідного віку. Інакше це трохи дивно.

Тепер актори з "Вечірнього Кварталу" будуть тільки приходити в гості. Якщо у нас з'явиться Саша Пікалов - він Сашком Пікаловим і залишиться, а не буде, наприклад, листоношею. Дівчата розіграють з ним якусь ситуацію як колеги.

На щастя, у нас є хлопці з Improv Live Show. У них трьох (Роман Міщеряков, Валентин Міхієнко та Вова Шумко. - Ред.) досить різні образи, які перекривають багато гумористичних чоловічих типажів. Вони чудово взаємодіють з дівчатками, постійно щось пропонують і тепер, без авторитетів, що тиснуть на них, розправили крила і теж тут реалізувалися.

Усі чоловічі ролі у "Жіночому Кварталі" тепер грають хлопці з Improv Live Show.

Про ідеологію мирного фемінізму: "Жодного сексизму!"

- Проблема більшості наших критиків - небажання подивитися на проєкт цілком, прагнення закопатися в якомусь окремому слові або букві, а потім роздути з мухи слона. Так, бувають помилки, але називати наш проєкт сексистським не має права ніхто.

Перед вами на сцені 14 дівчат, які реалізувалися завдяки таланту й працьовитості, а не тому, що вони - коханки багатого дядька. Вони займаються улюбленою справою, отримують за це гроші, відчувають себе вільно та при цьому мають прекрасний вигляд.

Усі наші учасниці - самодостатні особистості. Чи це не приклад і сигнал для тих дівчат, які марнують життя, займаючись тим, що їм не підходить? Якщо наша глядачка подивиться на них і захоче все змінити - це може бути найважливіше рішення в її житті.

У кожної людини є талант, який буде затребуваний.

І я зараз не про естраду - не всім обов'язково танцювати на сцені. Але кожна жінка будь-якої миті може почати все з нуля та знайти місце в житті, яке буде їй до душі.

У цьому я бачу мету нашого проєкту та ідеологію мирного фемінізму, як я його назвав. Він не в тому, щоби боротися з протилежною статтю і самостверджуватися за рахунок чоловіків. А в тому, щоб реалізовувати себе. І "Жіночий Квартал" дає віру в те, що це можливо в сьогоднішньому суспільстві. Жодних соціальних і юридичних перешкод не існує.

Про живі виступи

- Для учасниць проєкту це не просто: прийшли, відтанцювали та розійшлися. Вони цим живуть між виступами. Постійно надсилають якісь ідеї, жарти. Спілкуються між собою. Хвилюються за результат. Класно бути частиною всього цього та бачити, як вони несуть цей образ такої самодостатньої дівчини з почуттям гумору та бажанням самореалізуватися у найрізноманітніших сферах.

29 вересня у нас відбудеться концерт у Жовтневому палаці (МЦКМ). Ми виступали там лише двічі, але я вважаю, що для "Жіночого Кварталу" - це рідна сцена. Цей проєкт не такий гучний, як "Вечірній Квартал", а більш камерний. Дівчата займають трохи менше місця - їм така велика сцена не потрібна (сміється). ? Атмосфера на їхніх концертах унікальна.

Перший концерт був експериментальний - глядачі ще не знали, куди йшли. Вдруге дівчата на сцені та зала вже стали єдиним організмом. Наша акторки самі були в захваті. Думаю, цього разу все повторимо та примножимо.

Фото надано студією "Квартал 95"

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту