Вчені дослідили, де знаходять кохання сучасні люди (інфографіка)

Photo by Ryan Holloway on Unsplash
Спойлер: службові романи та університетські шлюби відходять у минуле.

За останні десять років інтернет став домінуючим способом для знайомства та зав'язування стосунків гетеросексуальних пар. Як повідомляє theguardian.com, нове дослідження, проведене Стенфордським університетом під назвою "Як пари зустрічаються і залишаються разом" виявило, що 39% пар скористалися для знайомства онлайн-сервісами чи додатками. У 2009 році, коли проводилося попереднє дослідження, таких пар було лише з 22%.

Нові технології зробили революцію в особистому житті людей. Які ще зміни відбулися у нашому приватному житті за останній час?

Найбільше дослідників здивувало, як стрімко зменшилася кількість людей, як знаходять своїх партнерів через друзів чи спільних знайомих. У 1990 таких було 34%, нині – лише 20%.

Загалом всі традиційні для минулого способи знайомства – більше не в моді. Детальніше – на графіку:

На перший погляд можна подумати, що збільшується кількість людей, які знайшли свою половинку у барі чи ресторані. Однак дослідники коментують: такі дані лише демонструють, що люди провели там перше побачення "вживу", а познайомилися перед цим – все одно в інтернеті.

Серед виявлених тенденцій – також відхід у минуле ранніх шлюбів. У Великобританії шлюбний вік нині становить 37,9 років для чоловіків і 35,5 років для жінок.

Люди набагато більше нині мають знайомств та експериментів в особистому житті до офіційного узаконення стосунків. Тож, у минуле також відходить і такий романтичний тип знайомства, як "дитяче кохання на все життя". З однокласниками та друзями дитинства беруть шлюб нині украй рідко.

Те ж саме – з ранніми університетськими шлюбами, вони – більше не в моді. Люди більше нікуди не поспішають, знаючи, що одружаться та народять дітей значно пізніше, продовжують шукати нових стосунків і після закінчення вишів.

Не в трендах нині і робочі романи. Сучасні люди воліють не змішувати кар'єру та особисте життя. Побачення з босом нині – поганий тон. Особливо після скандальних історій #MeToo.

Серед нинішніх аутсайдерів також – романи із сусідами. 73% сучасних британців навіть не знають, хто живе у них за стінкою чи за парканом. А 68% опитаних взагалі назвали сусідів "чужими  людьми".

Тож – інтернет "рулить". "Зростання онлайн-знайомств певною мірою змістило і всі інші способи зустрічі", - каже Майкл Розенфельд, професор соціології та провідний фахівець дослідження.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту