Вчені довели, що більшість дельфінів - правші

Photo by Fabrizio Frigeni on Unsplash
Навіщо вчені це довели - до кінця не зрозуміло ?

Вважається, що вибір тієї чи іншої сторони тіла властивий всьому тваринному царству. Горили і шимпанзе воліють користуватися правою кінцівкою, як і люди. Але у більшості орангутангів, а також у таких тварин, як кенгуру і какаду, зазвичай домінують лапа або кіготь, розташовані зліва. Вчені отримали вагомі докази того, що більшість дельфінів, як і ми, вважають за краще використовувати свою праву сторону, а не ліву, пише Naked Science.

Дослідники з проекту Dolphin Communication провели шість років, спостерігаючи за популяцією звичайних афалін (Tursiops truncatus), що годуються з дна океану. Науковці постійно підмічали, в яку сторону вони схильні повертати. Це пов'язано з тим, що дельфіни вважають доречним використовувати для пошуку їжі власний метод, який полягає в обертанні над піском і вишукуванні за допомогою ехолокації ознак руху. За таких маневрів дельфіни задіюють протилежне від напрямку обертання око для пошуку здобичі. Інше око при цьому практично не включається в роботу.

Для цього тварини постійно здійснюють обертання, за якими і спостерігали вчені. Всього нарахували 709 обертань, виконаних декількома дюжинами дельфінів, при цьому 705 з них були спрямовані вліво, а праве око тварин шукало їжу. Що цікаво, чотири випадки обертань у зворотний бік здійснювалися однією твариною. Це тільки підтверджує теорію дослідників і говорить про те, що і в популяції дельфінів існують особини з домінуючою правою або лівою півкулею.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту