Вчені довели, що "годинник-то цокає" не тільки для жінок, а й для чоловіків

Фото: Jude Beck on Unsplash
Науковці пояснили, чому варто не затягувати з батьківством.

Упродовж тривалого часу вважалося, що вік матері є фактично єдиним важливим фактором, який треба враховувати під час планування дітей, бо жіноча фертильність починає знижуватись вже у віці 30-40 років. Але, як повідомляє dw.com, останні дослідження виявили, що біологічний годинник цокає і у чоловіків також.

Зокрема, нещодавно опубліковане в журналі Biological Psychiatry дослідження вказує на зв'язок між віком батька та захворюванням на шизофренію у дитини.

"Кожне 10-річне відтермінування батьківства збільшує ризик наявності дитячої шизофренії у плода майже на 30 відсотків", - заявив професор Китайського медичного університету в Тайчжуні Ші-Хенг Ванг. Водночас вік матері, за даними науковців, не впливає на ризик виникнення саме цієї хвороби.

Окрім того, вчені стверджують, що через акумуляцію генетичних мутацій у спермі батька після 35 років, ризик вроджених хвороб у дитини збільшується щороку. За результатами дослідження, ймовірність виникнення розладів аутистичного спектру в плоді від сорокарічного батька була майже у 6 разів вищою, ніж у дітей, народжених від батьків, молодших за 30 років. До того ж діти, народжені у старших батьків, мають вищий ризик виникнення і онкологічних захворювань, які проявляються пізніше упродовж життя.

Аналіз 40,5 мільйона пологів за період між 2007 та 2016 роками, проведений у Стенфордському університеті, продемонстрував, що вік батька у понад 35 років збільшує ймовірність передчасного народження дитини.

Неочікуваним відкриттям стало те, що зі збільшенням віку батька підвищується ризик розвитку гестаційного цукрового діабету у матері протягом вагітності.

Дослідники кажуть, що імовірність перелічених вище несприятливих наслідків у дитини старших батьків залишається невисокою, проте татусям варто взяти цю інформацію до уваги під час плануванні сім'ї. Особливо з огляду на те, що середній вік батьків стає у світі дедалі вищим.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту