Фото: Unsplash

Вчені довели, що коти прив'язуються до людей не менше собак

Але у них є як мінімум 4 ступені "любові" до господаря.

Існує така переконаність, що прив'язуватися до господаря можуть тільки собаки. Коти, у свою чергу, прив'язуються виключно до дому. А на своїх володарів їм відверто начхати.

Але дослідники з Університету штату Орегон стверджують, що ми весь час помилялися. Кошенята також здатні прив'язуватися до свого господаря, просто мають аж чотири способи це продемонструвати.

Біологи провели спеціальний тест, щоб довести свою теорію. Спочатку вони заводили в кімнату тварин зі своїми господарями й давали тим провести час разом. Згодом господарі залишали своїх вихованців і давали вухатим шанс відпочити на самоті. Через декілька хвилин вони поверталися назад у кімнату.

79 кошенят віком до року, які брали участь в експерименті, при поверненні господарів повелися по-різному. Ідентифікувати точну поведінку вдалося лише 70-тьом з них.

Більшість кошенят - 46 пухнастих - продемонстрували сильну прихильність до господарів, в той час як тільки 24 показали слабку любов (увага, слабку, а не повну її відсутність!)

У чому це проявлялося? Ті вихованці, які проявили міцну прихильність, дозволяли брати себе на руки або гладити, підходили до господарів та намагалися бути поблизу, передає N+1 дослідження Current Biology.

Ті, хто показав неміцну прихильність, поділилися на три типи поведінки: більшість могли триматися поблизу від господарів, слідувати за ними, але погано переносили, коли їх брали на руки. Також були кошенята, які загалом контакту не пручалися, але і не бурхливо реагували на повернення господарів. Найменша кількість кошенят уникали людей взагалі, при цьому впадаючи у ступор і залишаючись нерухомими близько 20 секунд (таку поведінка вчені назвали просто дивною 😉).

Щоб виправити ситуацію, біологи вирішили соціалізувати тих вихованців, які виявили не шпарку любов до своїх господарів. Вони проводили з ними тренінги, вчили спілкуватися з людьми, але результат їх не порадував: цифри, отримані вченими на початку, практично не змінилися.

"Як і собаки, кішки проявляють соціальну гнучкість щодо їх прихильності до господаря, - каже Крістін Вітале, глава дослідження. - Більшість кішок формують міцну прихильність до господаря і за незнайомих обставин звертаються до нього в пошуках безпеки".

Таким чином вчені припустили, що прихильність до господаря стала однією з форм адаптації до життя вихованців у людському оточенні.

Так що наступного разу, коли ваш кіт буде дивитися на вас подібним поглядом 👇 ...

Кіт журналіста "Йоду" на прізвисько Рембо

... пам'ятайте: він вас любить. Прихильність - вона різною буває 😂.

Матерiали по темi
Зоопсихолог: потрібно заборонити заводити котів для дітей, бо це не іграшка
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту