Вчені довели, що сиве волосся - наслідок стресу

Фото: Pexels by Кat Jayne

Дослідники Гарвардського університету підтвердили, що стрес впливає на передчасне посивіння волосся, пишуть на сторінці дослідження.

Зокрема вчених цікавив синдром Марії Антуанетти. Це явище, коли волосся людини сивіє всього за одну ніч. Кажуть, що саме так відбулось з самою Антуанеттою перед стратою. І, якщо на перший погляд такий синдром здається вигадкою, і його існування викликає великі сумніви, то вчені все ж вирішили дослідити це питання, адже дуже часто знаходили відповідні ознаки в пацієнтів. Зазвичай, у військових.

Фото: Pixabay by LisaRedfern

Для свого експерименту вчені взяли мишей. Вони розділили тварин на три групи та викликали стрес різними способами. Першу групу вони закрили в тісних клітках, другу - лякали раптовим розхитуванням клітки та різким світлом, а третій групі мишей кололи пекучу речовину резинифератоксин. Після того мишей стригли, щоб волосся росло скоріше, і далі спостерігали за тим, представники якої групи посивіють сильніше.

В результаті їх експерименту, найбільше посивіли ті, у кого був більший стрес - тобто представники третьої групи. Сивина займала біля 30% усієї кількості їх волосся.

А ще дослідники зазначили, що сивина у тварин проявилась не відразу, а черех декілька тижнів. Виявилося, що на стрес реагує лише нове волосся, а старі волосини не змінюють колір. 

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту