Фото: Dainis Graveris/Unsplash

Вчені довели: яйцеклітини "дають зелене світло" тільки тим сперматозоїдам, які їм подобаються

Але за якими параметрами вони це роблять, достеменно невідомо.

Жіноча яйцеклітина — вибіркова. Про це знають всі ще зі шкільних років, коли вчать, що її запліднює тільки один сперматозоїд з тисячі.

Але вченим не давало спокою, яким чином визначається "той самий щасливчик".

І тепер, схоже, відповідь є. Шведські й британські дослідники визначили, що яйцеклітина сама визначає, хто саме має її запліднити.

Яйцеклітина виділяє хімічні речовини — хемоатракти, — які привертають увагу сперматозоїдів. Вчені визначили, що вони привабливі не для всіх сперматозоїдів: те, що подобається одним, не подобається іншим.

Для цього дослідники провели експеримент, в ході якого з'єднували статеві клітини донорів.

Цікаво те, що "вибір" яйцеклітини не завжди збігається з вибором жінки. Саме тому з коханим чоловіком у неї може бути безпліддя, а випадковий партнер виявиться "ідеальним кандидатом".

Глава дослідження Джон Фітцпатрік каже, що саме яйцеклітина "вибирає" сперматозоїд, а не навпаки. Пояснюється це тим, що сперматозоїди чоловіка можуть запліднювати яйцеклітини до похилого віку і залишити безліч потомства, а жінка не здатна народжувати багато дітей. Тому вибір партнера для неї, як і для яйцеклітини, грає роль.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту