Фото: Greg Rakozy / Unsplash

Вчені наблизилися до відкриття паралельних світів

Фізики планують довести, що нейтрони здатні подорожувати між всесвітами.

Поки у світі всі шаленіють від початку нового сезону "Дивних див", американські вчені наближають сюжет серіалу до реальності.

Дослідники з Національної лабораторії Оук Рідж в Теннессі планують довести, що паралельні світи реальні.

Очільник проєкту, фізик Лі Боуссард впевнений, що всесвіт, в якому живуть люди - не єдиний. Поруч з нами існують й інші світи, які у багатьох речах можуть бути ідентичними до нашого.

Перш за все, це стосується елементарних частинок, завдяки яким фізик планує дати перше практичне підтвердження своїх багатовимірній теорії, передає Independent. Для цього команда проєкту створила спеціальне обладнання, яке має продемонструвати, що нейтрони інколи зникають з нашого Всесвіту - і з'являються у ньому через певний час.

Про що мова? Лі Боуссард пояснює це так.

У 1990 році фізики намагалися визначити час, за яким нейтрони розпадаються на протони після відділення від ядра атому. Тоді дослідження показали, що деякі нейтрони розпадаються повільніше за інші, хоча час мав би бути однаковим. Одні нейтрони були захоплені магнітними полями й поміщені в "пастки", де розпадалися на протони. Інші ж проявлялися у формі протонів з потоку ядерного реактора на 9 секунд пізніше, ніж попередні. Тоді фізикам ця особливість здалася незначною, однак Боуссард та його команда вважають інакше. 

Дослідники припустили, що існують два різні цикли життя нейтронів. І 1% з них можуть зникати на певний час і переходити у паралельні світи, звідки за декілька секунд повертаються для розпаду на протони. 

Щоб це довести, американці планують вистрілити нейтронами по непроникній стіні, з іншого боку якої встановлять детектор нейтронів. Якщо пристрій зафіксує нейтрони - це означатиме, що частинки оминули перешкоду у паралельному світі, а потім з'явилися у нашому по той бік стіни. 

Однак вчені налаштовані не надто оптимістично. Загалом команда очікує, що детектор не зловить жодних нейтронів. Але якщо станеться навпаки - це буде революція у світі фізики.

Надія помирає останньою, чи не так?

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Литвин Любомир
Степан Семенович Це означатиме, що ми нашими реакторами опромінюємо когось в іншому вимірі ГГГГ Ойй, а якщо нас хтось почне опромінювати з іншого виміру. О_О Рус: Чем я маленьким не сдох?...
5 лип 2019 р., 12:19
Степан Семенович
ага і ще це буде означитаи що ядерні рекатори не такі вже і безпечні адже ніякий захист не поможе в такому випадку.
5 лип 2019 р., 09:29
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту