Вчені надрукували людське серце на 3D-принтері (фото)

Фото: ТВ центр
Ізраїльтянам вперше вдалося надрукувати серце повністю - аж до мікродеталей.

Прорив у світі надсучасної генетики.

Ізраїльським вченим вдалося надрукувати живе серце людини на 3D-принтері.

Про це повідомляє видання The Jerusalem Post.

Поки надруковане серце розміром з кроляче, але у перспективі вчені планують дійти до реального розміру людського серця та навіть його перевищити.

Вчені надрукували орган з реальних людських тканин: вони виокремлювали з них клітини, перепрограмовували їх у стволові, після чого вирощували заново як епітеліальні клітини для надрукованого серця. Згодом науковці брали вирощені тканини та поєднували їх з гідрогелем (біоматеріал) - й утворювався прототип людського серця.

Це перше живе серце, яке надрукували у повному обсязі - із судинами, шлуночками та камерами реального людського органу.

Як повідомляє видання, це досягнення є революційним, адже у майбутньому дозволить трансплантувати орган будь-якому пацієнту - й лікарі не будуть боятися, що організм хворого його відторгне. 

Наразі вчені планують навчити "біосерце" поводитиcя як людське. І якщо це станеться - подібний "винахід" дозволить боротися із захворюваннями серцево-судинної системи, від яких, за даними ВООЗ, сьогодні помирає найбільша кількість людей у світі. 

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту