Вчені NASA під час тренувань врятували Денвер, але випадково знищили Нью-Йорк

Симулятор показав, як буде діяти людство, якщо отримає сигнал про наближення смертоносного астероїда.

Гра "Планетарна оборона"

Чим би вчені з NASA не тішилися – тільки б випадково Землю не зруйнували. Науковці з цієї шанованої організації (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору, урядове агентство США) регулярно збираються разом з колегами з інших країн світу, щоб пограти у цікаву гру – "Планетарна оборона". Її суть полягає у тому, щоб у режимі живого часу спробувати врятувати людство від певної космічної загрози. Вчені отримають вихідні дані непростого "завданнячка" і мусять в комп'ютерному симуляторі приймати непрості рішення та робити реальні кроки щодо порятунку планети.

Треба сказати, що поки науковці на цих астрономічних ігрищах були не дуже успішні. У 2013 році вони не змогли врятувати Французьку Рив'єру, у 2015-му знищили Дакку (Бангладеш). Щоправда, у 2017-му їм вдалося захистити від позаземної загрози Токіо. А цього року вони зібралися разом, щоб відбити атаку на США.

Як повідомляє phys.org, близько 200 науковців, астрономів, інженерів, спеціалістів із надзвичайних ситуацій, за умовами гри, отримали інформацію, що до Землі несеться крупний астероїд (100-300 метрів у діаметрі), який з вірогідністю 1% впаде на Землю 29 квітня 2017 року. Поки вчені копирсалися у своєму симуляторі, той збільшив вірогідність падіння астероїда спочатку до 10%, а згодом і до 100%.

Астероїд-вбивця

За сюжетом гри, вчені NASA запустили у 2021 році зонд, щоб вивчити загрозу зблизька, і з'ясували, що астероїд рухається прямісінько на Денвер - найбільше місто в штаті Колорадо. У 2024 році вчені нанесли по астероїду три сильних удари і таким чином змінили його траєкторію, однак не ліквідували загрозу. Шматок, що відламався, продовжив свій рух. Але тепер – безпосередньо на Нью-Йорк.

І скільки б вчені не тицяли у свої симулятори, не рухали перемикачами і джойстиками, астореїда-вбивцю їм збороти не вдалося. На швидкості 69 тисяч кілометрів на годину він увійшов у земну атмосферу і вибухнув на відстані 15 кілометрів від Центрального парку. Енергія вибуху при цьому була у 1000 разів більшою, ніж атомна бомба, що впала на Хіросіму. Таким чином все живе у радіусі 15 км було знищено, Мангеттен виявився повністю зруйнованим, а наслідки вибуху відчувалися навіть на відстані 68 км від його епіцентру.

Хто відповість за руйнування міста, якщо воно станеться на справді?

Після того, як Нью-Йорк у цій грі великих мізків перетворився на жменьку попелу, вчені спільно з юристами, економістами та політиками намагалися розв'язати ще ряд складних запитань. За скільки часу треба було б починати евакуацію людей? За два місяці чи більше? І чи погодилися б вони на переїзд? Хто оплатив би переміщення людей та їхнє розселення на нових територіях? Як влада захистила б ядерні та хімічні об'єкти, а як би рятували твори мистецтва? Чи не призвело б це до паніки серед населення? Одна з учених запитала, наприклад: "Чи продовжували б ви виплачувати іпотеку, якби знали, що за півроку ваш дім буде знищений і повернутися до нього ви не зможете вже ніколи?".

Врешті після тривалого обговорення вчені прийшли до висновку, що оскільки це вчені NASA випадково знищили Нью-Йорк, рятуючи Денвер, то сплачувати всі збитки і виплачувати людям компенсації, згідно норм міжнародного права, довелося б США.

Вчені кажуть, що у реальному житті така ситуація малоймовірна. А ось кіношники з Голлівуду вже, певно, зацікавилися цим сюжетом.

 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Александра Пикуза
😂😂😂
6 трав 2019 р., 10:08
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту