Фото: Unsplash

Вчені назвали причини, що сприяють поверненню депресії

Фахівці навчилися передбачати рецидив за системою винагороди.

Вчені зі Швейцарії, Німеччини та Великої Британії провели дослідження, яке допомогло їм визначити ймовірність повернення депресивних станів у людей, які раніше на них страждали.

Виявилося, що рецидив можна попередити, проаналізувавши швидкість прийняття людиною рішень. Якщо у неї спостерігається повільна реакція та апатія до винагороди, яку можна отримати внаслідок здійснення цього рішення - депресія може бути не за горами.

Яким чином вченим вдалося це визначити? Вони зібрали контрольну групу зі 123 людей, котрі переживали раніше депресію. Їм потрібно було оцінити, на які зусилля ті готові піти заради отримання певної винагороди. Ті пацієнти, котрі через пів року не почали знову страждати на депресію, під час тестів виявляли жагу до здійснення рішень та отримання результатів. Ті ж люди, у котрих проявились депресивні симптоми, під час експерименту найдовше розмірковували над своїми рішеннями.

Для порівняння, швидші рішення приймали люди, котрі на момент тестування вже перебували у депресії.

Науковці впевнені, що їхнє дослідження допоможе вчасно виявляти рецидив та не допускати повернення пригнічених станів. 

Матерiали по темi
Як зрозуміти, що у тебе депресія
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту