Вчені назвали вітамін, дефіцит якого збільшує ризик смерті у кілька разів

Фото: pexels.com
Особливо небезпечна ситуація складається для людей у віці від 45 до 60 років.

Численні дослідження пов'язують брак вітаміну D у літньому віці з підвищеним ризиком смерті. Проте, точні механізми цієї кореляції досі залишалися погано вивченими. Закрити цю прогалину вирішили фахівці з Віденського медичного університету, пише hightech.plus.

Вчені скористалися даними про рівень вітаміну D у 78 581 людини, зібрані в період з 1991 по 2011 рік. Середній вік учасників становив 51 рік. Потім команда з'ясувала, хто з учасників дослідження встиг померти, в якому віці і від яких захворювань.

Порівнявши ці показники, дослідники виявили, що низька концентрація вітаміну D - близько 10 нмоль/л - підвищує ризик смерті в 2-3 рази, причому найсильніше ефект проявлявся у людей у ​​віці від 45 до 60 років.

Натомість рівні вище 90 нмоль/л знижували смертність на 30-40%.

За словами вчених, у першу чергу брак вітаміну D підвищував ризик смерті від діабету - у 4,4 рази. Рак і серцево-судинні захворювання також частіше розвивалися на тлі дефіциту цього з'єднання, але тут кореляція була не такою сильною.

Автори роботи вважають, що отримані ними результати в черговий раз демонструють необхідність приймати вітамін D у якості добавки до стандартного раціону.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту