Вчені офіційно забракували аспірин

Photo by Miguel Á. Padriñán from Pexels
Його більше не будуть призначати для профілактики серцево-судинних захворювань та раку.

Американські вчені прийшли до висновку, що переваги прийому аспірину більше не перевищують потенційної шкоди препарату для здоров'я, пише hightech.plus. Попередні дослідження, проведені до 2000 року, вказують на ці переваги, проте широке використання статинів, які знижують рівень холестерину в крові, та доступний скринінг на колоректальний рак змінюють усталені уявлення.

У новому огляді вчені порівняли дані досліджень в період з 1978 року по 2002 рік з даними після 2005 року. Учасники недавніх досліджень більше нагадували сучасну популяцію, підкреслили вчені: вони були старшими, рідше курили і частіше хворіли на цукровий діабет другого типу.

Спостереження не підтвердили двох важливих переваг прийому аспірину: зниження ризику смертності від раку і серцевих нападів. На кожні 1000 пацієнтів, які приймали аспірин протягом п'яти років, було в чотири рази менше випадків серцево-судинних подій, однак в сім разів більше випадків кровотеч.

При цьому ніякого позитивного впливу на рівень смертності від усіх причин не було зафіксовано.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту