Вчені підтвердили, що коронавірус небезпечніший для чоловіків

Photo by Gustavo Fring from Pexels
Але причину не знайшли. Можливо, це куріння.

Останнім часом все більше досліджень вказують на гендерні відмінності у перебігу COVID-19. Так, у чоловіків більше проявляються симптоми захворювання, а його перебіг частіше завершується летальним результатом. Китайські дослідження доводять, що рівень смертності від COVID-19 у чоловіків становить 2,8%, тоді як у протилежної статі - лише 1,7%, пише Naked Science.

Схожа картина спостерігалася, коли пандемія перекинулася на Європу. Так, згідно з італійської статистикою, на частку чоловіків припадає близько 71% смертей серед усіх смертей від коронавірусу. Дані по Іспанії показують, що чоловіча смертність від коронавірусу майже удвічі вища, ніж жіноча. Чому ж чоловіки більш уразливі до коронавірус?

"Чесна відповідь: ніхто з нас не знає, що є причиною відмінностей", - говорить Сара Хоукс, директор Центру гендерної та глобальної охорони здоров'я при Університетському коледжі Лондона.

Спочатку головною причиною такого явища назвали куріння: в КНР палить близько половини чоловічого населення - і лише 2% жінок. Вчені припустили, що цей фактор негативно впливає на здоров'я дихальної системи чоловіків і робить їх більш уразливими для інфекції.

Однак більш пізні дослідження на цю тему спростовують гіпотезу про куріння. Так, в Італії курять близько 28% чоловіків і 19% жінок, але відмінності від Китаю за смертністю від COVID-19 не такі вже й значні, і число пацієнтів з важкими симптомами, а також тих, хто гине від вірусу, набагато вище серед чоловіків. Ймовірно, в основі цього феномена є якийсь більш універсальний фактор.

Багато фахівців також висловлювали припущення про те, що певну роль у смертності чоловіків відіграють і поведінкові чинники. Чоловіки більш легковажно ставляться до миття рук і часто нехтують милом при цьому, рідше звертаються за медичною допомогою і часто ігнорують рекомендації щодо громадської охорони здоров'я.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту