Вчені показали, як бактерії зжерли "Титанік" на дні океану (відео)

Фото: facebook.com/AtlanticProductions
Дослідники занурилися до найвідомішого затонулого корабля вперше за 15 років.

Перше за останні 15 років занурення на океанічне дно, де лежать рештки легендарного круїзного лайнеру “Титанік”, шокувало вчених. Вони кажуть, що стан корабля — катастрофічний. Ймовірно, до 2030 року від нього не лишиться і сліду, пише theguardian.com.

Міжнародна команда експертів у серпні цього року здійснила п'ять занурень з пілотованими підводними човнами-дослідниками, щоб оглянути та сфотографувати корабель, який лежить на глибині 3800 метрів у Північній Атлантиці. Колись роскішне судно нині швидко руйнується бактеріями, корозією, солями та активними океанічними течіями.

Історик Паркс Стівенсон, що оглядав корабель, заявив, що деякі відомі деталі його інтер'єру вже майже повністю занепали. Наприклад, ванна капітана, її вже просто не існує.

На моторошних кадрах з експедиції видно каркас корабля, покритий сталактитами, схожими на бурульки. Вони утворюються по мірі того, як бактерії повільно з'їдають метал.

Нестача світла та інтенсивний тиск на глибині майже 4000 км роблять навколишнє середовище “Титаніка" непривітним для більшості форм життя, проте мікроби-металофаги успішно колонізували корабель, повільно перетворюючи 50 000 тонн заліза на руїни, які з часом подрібняться у порошок і будуть рознесені по світу океанічними течіями. 

Титанік знаходиться на дні океану вже 107 років - з 1912 року, коли затонув, зіткнувшись з айсбергом під час свого першого рейсу зі Саутгемптона до Нью-Йорка. Понад 1500 людей загинули.

Перебуваючи біля затонувшого корабля, члени експедиції поклали вінок та провела коротку церемонію пам’яті про тих, хто загинув разом з кораблем, що вважався непохитним.

Відзняті кадри увійдуть до документального фільму про “Титанік”, що буде представлений згодом Atlantic Productions.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту