Вчені пояснили, чим корисний флірт на роботі

Photo by Brooke Cagle on Unsplash
Надмірно жорсткі рамки у спілкуванні між колегами небезпечні для здоров'я.

Вчені з Університету штату Вашингтон вивчили, як легкий флірт на робочому місці між рядовими співробітниками впливає на їхнє самопочуття. Висновок наступний: надмірно жорсткі рамки при спілкуванні між колегами здатні створити більше стресу і напруги, ніж невдалий флірт. За умови, що жоден з учасників не стоїть вище на корпоративних сходинках, пише Naked Science.

Леа Шеппард і її колеги, міжнародна команда з США, Нідерландів та Канади, проаналізували серію опитувань декількох сотень працівників різних груп із США, Канади та Філіппін. Згідно з результатами, більшість співробітників ставилися до флірту серед рядових службовців скоріше позитивно.

"Ми виявили, що, коли флірт приносить задоволення, він може дати деякі переваги: ​​змушує людей відчувати себе добре, що може захистити їх від стресів в житті", - зазначає Шеппард.

Як приклад вона наводить дані одного з опитувань. У ньому працівників запитували, як вони переживали виявлену до них несправедливість з боку керівництва. Також опитали сім'ї і колег працівників, щоб отримати зовнішні спостереження про їхній рівень стресу. Виявилося, флірт на робочому місці насправді допоміг скривдженим знімати стрес і безсоння.

Під фліртом автори статті розуміють жарти, кокетство і компліменти. Вони прагнуть відмежувати такий стиль спілкування від домагань.

Хоча співробітники раділи флірту, коли він йшов від колег, начальство не надто раділо подібним взаєминам, прагнучи обмежувати співробітників і часто виставляючи вкрай жорсткі рамки робочої взаємодії.

Автори дослідження стверджують, що надмірно сувора політика, спрямована на стримування сексуальних домагань, може ненавмисно дати зрозуміти, що абсолютно всі форми соціальної сексуальної поведінки, навіть потенційно корисні, повинні піддаватися моніторингу, контролю та покаранню. При цьому все, що сказано вище, не стосується начальства будь-якої ланки.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту