Вчені пояснили, як пов'язані передчасне старіння і фастфуд

Photo by Caleb Oquendo from Pexels
Тепер шкідливу їжу асоціюють не тільки з ризиком ожиріння, а й з якістю та тривалістю життя.

Іспанські вчені з університету Наварра виявили кореляцію між частим вживанням фастфуду і прискореним старінням організму, пише "Нож".

Кореляцію вдалося виявити завдяки тривалому спостереженню за ДНК 886 добровольців старших 55 років: у 2008 році вони здали аналізи, а потім кожні два роки звітували про свій раціон.

Виявилося, що у тих, хто більше за інших захоплювався фастфудом і рафінованими продуктами, швидше скоротилася довжина теломер - ділянок хромосом, які є маркером біологічного віку. Що вони коротші, то, вважається, сильніше постарів організм людини.

645 чоловіків і 214 жінок розділили на чотири групи залежно від ступеня захоплення фастфудом: менше двох порцій фастфуду на день, 2-2,5 порції, 2,5-3 порції і більше 3 порцій на день. Що рідше людина вживав джанкфуд, то відносно повільніше у неї коротшали теломери.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Наталья Графская
Полоскать почаще ромашкой с календулой, а так же применять антибактериальную терапию. Нет, не антибиотики. Мне вот таблетки Трахисан помогают, красноту с горла снимают быстро.
9 бер 2021 р., 15:42
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту