Вчені пояснили, як зберегти будь-які спогади під час сну

Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Дослідники з Тель-Авівського університету та Інституту імені Вейцмана в Реховоті запропонували інноваційний метод підтримки процесів запам'ятовування уві сні, пише Naked Science. В основі способу, розробленого вченими, лежить введення спеціального аромату, що стимулює процеси формування пам'яті, тільки в одну ніздрю.

"Ми знаємо, що процес консолідації пам'яті відбувається в мозку під час сну, - каже провідний автор дослідження Елла Бар. - Для довготривалого зберігання пам'яті інформація поступово переходить з гіпокампу - області мозку, яка служить тимчасовим буфером для нових спогадів - в неокортекс. Але як цей перехід відбувається, залишається невирішеною загадкою".

Особлива подача аромату дозволить запускати процеси консолідації під час сну тільки в одній з півкуль мозку. Це дасть можливість порівняти активність півкуль і виділити специфічні сигнали, які відповідають реактивації пам'яті.

В експерименті, проведеному дослідниками, брали участь 30 осіб. Вони дивилися на екран і запам'ятовували певні поєднання слів, які з'являлися на лівій або на правій половині екрану. Паралельно по спеціальній трубці в одну з ніздрів їм подавали аромат троянди. Потім вчені перевірили, чи добре піддослідні запам'ятали поєднання, і відправили людей спати. Під час сну тим же способом і в ту ж ніздрю подавали аналогічний запах. Учасники з контрольної групи проходили такі ж процедури, але в процесі сприйняття слів з екрану їх не піддавали дії запаху.

Електричну активність мозку під час сну записували за допомогою ЕЕГ. Результати показали, що півкуля, яке сприймала запах (ліва при подачі аромату в праву ніздрю і навпаки), демонструвала більш активні електричні сигнали консолідації спогадів. Крім того, тести, проведені після пробудження піддослідних, показали, що учасники краще запам'ятали слова, що відповідають півкулі, яка сприймала аромат троянди.

"Наші результати підкреслюють, що процес консолідації пам'яті може бути посилений зовнішніми сигналами, такими як запахи", - підсумовує Елла Бар.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту