Вчені презентували гарнітуру, яка озвучує думки (відео)

Фото: MIT, digitaltrends.com
Передусім винахід хочуть використовувати, щоби допомогти людям з вадами мовлення.

У Массачусетському технологічному інституті розробили незвичайну гарнітуру AlterEgo для беззвучного управління голосовими помічниками. Поки це не читання розуму, але виглядає схоже. Гарнітура AlterEgo вловлює електричні імпульси, які мозок посилає у м'язи язика і губ, і за ними розшифровує команди - наприклад, для голосового асистента, з яким тепер не треба говорити, пише hightech.plus.

Винахідник унікальної гарнітури Арнав Капур називає однією з її головних переваг простоту - імплантувати в мозок нічого не потрібно, достатньо надягти щось на зразок навушника з датчиком на підборідді.

"Чи можемо ми розширити людські здібності й перетворити машинні обчислення на природну здатність людини?" - розмірковує розробник.

Що стосується практичного застосування ноу-хау, то передусім AlterEgo хочуть натренувати розуміти команди, які віддає людина з вадами мовлення, а також озвучувати в реальному часі переклад з однієї мови на іншу.

Капур каже, що в процесі говоріння беруть участь близько сотні м'язів, і AlterEgo досить зчитувати сигнали лише малої кількості, щоби розшифрувати наміри.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту