Вчені пропонують маркувати упаковки солі страхітливими написами, як сигарети

Photo by Artem Beliaikin from Pexels
Науковців турбує, що більшість людей не знає про небезпеку надмірного вживання солоної їжі.

Учені з декількох незалежних об'єднань зробили спільну заяву, яка опублікована у виданні Journal of Clinical Hypertension. У ньому вони закликають, щоб на упаковки солі наносили попереджувальні написи про шкоду, яку ця речовина завдає здоров'ю. Як на пачки сигарет, пише naked-science.

Заяву підтримують фахівці в області боротьби з гіпертонією з різних країн світу.

"Всесвітня організація охорони здоров'я поставила перед країнами завдання скоротити споживання натрію на 30% до 2025 року, а уряди і харчова промисловість спільно працюють над скороченням солі в оброблених харчових продуктах. Проте зараз необхідно вжити термінових заходів для підвищення обізнаності споживачів про ці небезпеки", - пояснює провідний автор, доктор Норм Кемпбелл.

Його колега за заявою, доктор Джекі Вебстер, керівник Центру співпраці ВООЗ зі зменшення споживання солі при Інституті глобального здоров'я, коментує:

"Споживання занадто великої кількості солі підвищує у людини кров'яний тиск, що є одним з основних факторів передчасної смерті від інсульту або серцевих захворювань" . При цьому, як вона зазначає далі, споживач не знає, як зробити свої харчові звички більш здоровими.

На думку вчених, попереджувальні написи на упакованих харчових продуктах і в меню можуть допомогти людям зробити вибір на користь здорової їжі більш легким.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту