Вчені радять використовувати пиво для очищення річок та морів

Photo by rawpixel.com from Pexels
Наукові дослідження підтвердили, що це – простий та дешевий спосіб вберегти водойми від забруднення нітратами.

Пиво може допомогти зменшити вміст нітратів у водоймах на 40%. Точніше, відходи пивної промисловості (пивна дробина, пивні дріжджі та солодові ростки). Як пише elpais.com із посиланням на дані Центру передових досліджень Бланеса (Іспанія), вчені знайшли простий, ефективний і негайний спосіб покласти край основній проблемі забруднення річок, водосховищ, озер та ставків (і, у глобальному масштабі - морів) – надлишку нітратів, що заполоняють водні джерела, зменшуючи там рівень кисню і призводячи до розмноження мікроводоростей.

Мова йде про те, щоби спонукати водойми до самоочищення, застосувавши принцип бактеріальної денітрифікації. Дані про ефективність цього методу, коли залишки пивної промисловості скидали у воду, були підтверджені у лабораторії. Однак вчені кажуть, що результат був настільки безсумнівним та переконливим, що починати очищати водойми "пивним методом" можна хоч завтра. Почати збираються із парків Барселони, де є чимало невеличких озер та штучних лагун.

На цьому ж способі бактеріальної денітрифікації ґрунтується ще один метод очищення води, який успішно протестували вчені – садовий. Це коли замість відходів пивної промисловості у водойми скидають рештки обрізаних садівниками рослин. Ця органічна матерія, що потрапляє у воду, вносить вуглець дуже хорошої якості, який сприяє природньому очищенню річок.

І пивний, і садовий методи здатні зменшити рівень нітратів у водах на 40%.

Проблема забруднення води зростає у контексті поточних змін клімату та відсутності опадів, наголошують дослідники. Навіть якщо рівень нітратів, які скидає промисловість у воду, не перевищує встановлені законодавчо норми, водойми дуже страждають, оскільки влітку деякі річки майже повністю висихають і не здатні розбавити фосфор, азот та інші речовини, що містяться у стічних водах.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту