Вчені радять включити червоне вино до обов'язкового раціону космонавтів

Photo by Carson Masterson on Unsplash
У Гарварді встановили, що напій допомагає уникнути атрофії м'язів.

Дослідники з Гарвардської медичної школи довели, що резвератрол (RSV), сполука, яка зазвичай зустрічається у шкірці винограду та чорниці, допомагає зберегти м’язову функцію при недостатній руховій активності та зменшити атрофію м’язів - явище, яке, на жаль, відчувають на собі космонавти в умовах невагомості.

Як повідомляє euronews.com, м'язи космонавтів виснажуються через відсутність сили тяжіння. Як наслідок, у астронавтів виникають проблеми з руховою функцією після повернення на Землю. Резвератрол допомагає уникнути цього негативного явища. Сучасній медицині він більше відомий як протизапальний засіб та засіб для попередження діабету. Однак вже досліджена його дія  проти раку, вірусних інфекцій, старіння та навіть ефект збільшення тривалості життя. Тепер же науковці стверджують, що він – незамінний для космонавтів. Резвератрол допомагає зберегти первісний склад м'язів та їхню силу.

RSV вже продається як дієтична добавка, однак, звісно, космонавтам було б приємніше прихопити з собою у космос кілька пляшок (чи тюбиків?) червоного вина. Найближчим часом цю ідею буде обговорено з керівниками програм міжнародних космічних станцій.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту