Вчені розгадали нові таємниці картини "Дівчина з перлинною сережкою"

Розкрито секрет вій дівчини і темного фону за її спиною.

Вчені продовжують досліджувати картину "Дівчина з перлинною сережкою", яку художник Ян Вермер написав у 1665 році. Напередодні міжнародна група реставраторів з Нідерландів поділилася новими відкриттями про це полотно. Вони виявили тонкі вії на очах дівчини. Раніше їх відсутність вчені пояснювали тим, що Вермер малював ідеалізовану чи абстрактну особу. Однак за допомогою рентгена і мікроскопа вони з'ясували, що вії "зникли під впливом часу", пише Salt.

Тобто тепер можна з більшою впевненістю стверджувати, що на картині - реальна людина, а не плід уяви художника.

Дослідники також з'ясували, що задній фон картини - не просто темрява. Дівчина стояла перед зеленою фіранкою, яка зникла через багаторічні зміни фарби. При цьому Вермер використовував найдорожчі матеріали, які привозили з усього світу. Наприклад, червоний відтінок доставили з Мексики - в той час його робили з комах, які жили на кактусах. Для зображення синьої хустки Вермер використовував фарбу, зроблену з лазуриту - таку виготовляли в тій місцевості, де нині Афганістан.

А от сережка у вусі дівчини, швидше за все, авторська вигадка.
"У неї немає контуру і гачка, щоби зачепити за вухо", - пояснюють дослідники.

В цілому, вчені прийшли до висновку, що "Дівчина з перлинною сережкою" була більш особистою картиною для Вермера, ніж вважалося раніше. Але вони так і не зуміли розкрити головний секрет - хто ж ця дівчина.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту