Вчені розкрили головний секрет успішного вивчення іноземних мов

Photo by Paul Hanaoka on Unsplash
Деякі люди від самого початку мають переваги перед іншими у цьому питанні.

Головний секрет виявився не таким вже й секретом: чим більше нова мова, яку вивчають, схожа на рідну, тим легше вона нам дається для опанування. Це довели вчені з Німеччини, Нідерландів і США. У дослідженні брали участь 50 000 осіб із різних країн, які у дорослому віці вчили голландську мову, повідомляє knife.media.

Виявилося, що до 70% успіху у вивченні іноземної залежить від її схожості із рідною мовою. Так, носії шведської та німецької набагато краще освоювали голландську, а найскладніше доводилося носіям сомалійської і тайської.

Вчені створили статистичну модель, яка враховує всі труднощі, з якими стикається людина при вивченні іноземної мови: освоєння нових звуків, вивчення правил і запам'ятовування нових слів. Модель показала, що чим більше відмінностей за цими параметрами між мовою носія і іноземною, тим гіршою була оцінка на іспиті.

Дослідники стверджують, що рідна мова визначає нашу здатність до іноземної. Це означає, що у деяких людей від самого початку є переваги при вивченні мов.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту