Вчені розповіли, які мелодії краще всього ставити на будильник

Photo by Vladislav Muslakov on Unsplash
Якщо пісню для пробудження вибрати неправильно, це може спровокувати ранкове нездужання.

Сучасні технології дозволяють людям вибирати абсолютно будь-які мелодії для будильника - від солов'їних трелей до пісень Rammstein. Але яка музика пробуджує найефективніше і найприємніше? Саме цьому питанню присвячене нове дослідження вчених з університету Мельбурну королівського технологічного університету, пише Naked Science.

Згідно з результатами онлайн-опитування, в якому брали участь 50 людей, мелодійні звуки будильника допоможуть дати заряд бадьорості і продуктивності, у той час як різкі сигнали виявилися пов'язані з підвищеними рівнями ранкової слабкості і інерцією сну. Це стан, що виникає відразу після пробудження (коли людина відкрила очі, але нібито не прокинулася і не усвідомила себе) і пов'язане з тимчасовим - від кількох хвилин до кількох годин - зниженням працездатності.

Опитування показали, що класичні різкі сигнали будильника, що лунають у повній тиші і раптово вдераються у сон, здатні налякати і порушити роботу мозку, а більш мелодійні композиції - наприклад, Good Vibrations групи The Beach Boys або Close to Me The Cure - допоможуть вийти з інерції і "перетекти" в стан неспання більш плавно, швидко і ефективніше. У той же час гучність будильника і тривалість сигналу не впливали на  інерцію сну.

"Ранкове нездужання - серйозна проблема для нашого 24-годинного світу. Якщо ви не прокидаєтеся належним чином, ефективність вашої роботи може погіршуватися на періоди до чотирьох годин", - пояснює доктор наук Стюарт Макфарлейн.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту