Вчені розвінчали міф про користь кімнатних рослин

Photo by Shelby Miller on Unsplash
Звичайне провітрювання кімнати - набагато ефективніше для очищення повітря.

Здібності рослин у горщиках очищувати і збагачувати киснем повітря в кімнаті виявилися надто перебільшені: звичайна вентиляція справляється з цим набагато успішніше, повідомляє Naked Science.

Важко сказати, звідки взялося поширене уявлення про те, що кімнатні рослини покращують склад повітря в приміщенні. Помітний внесок у його популяризацію внесли повідомлення NASA: в 1980-х агентство проводило пошук засобів для очищення атмосфери на борту космічної станції і після дослідів визнало рослини цілком придатними для цього. Однак вчені з Дрексельского університету (США) помітили, що досліди NASA - як і багато інших аналогічних робіт - були поставлені в лабораторних умовах, в невеликих герметичних контейнерах, які не дуже точно імітують реальні умови.

У статті, опублікованій в Journal of Exposure Science and Environmental Epidemiology, Уерінг і Брайан Каммінгс переглядають десятки таких робіт, проведених за останні 30 років. Використовуючи їхні дані, вчені підраховували ефективність рослин за показником інтенсивності подачі чистого повітря.

З'ясувалося, що природні струми повітря, а тим більш активне провітрювання приміщення, виводять з нього летючі речовини значно ефективніше кімнатних рослин. Замість того щоб чекати, поки вони очистять повітря, простіше і надійніше відкрити кватирку.

За оцінками вчених, пара відчинених вікон працює з такою ефективністю, ніби на кожному квадратному метрі будинку або офісу стоїть сотня - або навіть тисяча - квіток у горщиках.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту