Вчені створили 2 ембріони рідкісного білого носорога – цим вони хочуть врятувати тварину від вимирання

Фото: Flickr GPA Photo Archive
У світі залишилось всього 2 самки рідкісного білого носорога, останній самець помер минулого року.

Справжній прорив у науці – вчені штучно створили 2 ембріони північного білого носорога. Це переломний момент в існуванні цього виду, адже він був вже на межі вимирання, пише СNN.

У світі залишилось лише 2 самки білого носорога - Фату та Найнін, які живуть у Кенії. Останній самець цього виду величезної тварини помер того року. Більше того, ці самки, що залишились не можуть мати дітей. Саме через це з’явився великий ризик, що тварини зникнуть назавжди. 

Та вчені знайшли вихід з ситуації. Декілька років тому, коли були живі ще "чоловіки"-білі носороги, спеціалісти заморозили їх сперму. І ось зараз за допомогою її успішно штучно запліднили 2 яйцеклітини. Так як Фату і Найнін не можуть народжувати, то планують підсадити ембріони сурогатним матерям – південним білим носорогам. 

"Ми вважаємо, що створення ембріона північного білого носорога було (майже) недосяжним, але ми це зробили", - сказав вчений Ян Стейскал.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту