Вчені створили мапу емоцій, які викликає музика (інтерактив)

Фото: ocf.berkeley.edu
Можна клікати, слухати та порівнювати свої відчуття з відчуттями людей по всьому світу.

Музичні композиції викликають у людей різних культур однакові емоції, але оцінюють вони ці емоції по-різному. Це з'ясували дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі, опитавши більше 2500 осіб у Сполучених Штатах і Китаї, пише Naked Sience. Вчені зареєстрували реакцію людей на кілька тисяч музичних творів найрізноманітніших жанрів - від хеві-метала до класичної музики епохи бароко.

Виявилося, сприйняття музичних композицій можна описати за допомогою 13 видів емоційних відчуттів: веселощі, радість, еротизм, відчуття краси, розслабленість, смуток, мрійливість, торжество, занепокоєння, невпевненість, роздратування, бунт і ентузіазм.

Цікаво, що хоча в цілому всі учасники дослідження відзначали одні й ті ж емоції при прослуховуванні тих самих мелодій (наприклад, при програванні саундтрека до фільму "Щелепи" всі відчували страх), в оцінці власних емоцій - як позитивних, так і негативних - знайшлися культурні розбіжності.

Вчені зібрали з отриманих даних інтерактивну аудіокарту: можна прослухати за посиланням будь-який трек і порівняти свої емоції з реакцією на ту ж композицію інших людей з різних культур. Автори сподіваються, що в майбутньому результати роботи можна буде використовувати для допомоги в терапії або більш приземленим чином - вони можуть допомогти стрімінговим музичним сервісам на зразок Spotify підганяти алгоритми під конкретного користувача і його настрій.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту