Вчені створили пластир, який загоює рану за декілька секунд

Фото: Unsplash by michael podger
Ідею для винаходу взяли у павуків - пластир містить "клей", який комахи використовують для ловлі здобичі у свою павутину.

Американські вчені розробили пластир, який здатний заживити рану буквально за лічені секунди. Він двосторонній, пише BBC, а ідею створення дослідники запозичили у павуків. В основі винаходу - "клей", який дозволяє комахам ловити свою здобич навіть у дощову погоду, адже їх павутина абсорбує воду.

Так от студенти Массачусетського технологічного інституту спробували відтворити такий матеріал і у них вийшло. В результаті з нього створили пластир, який склеює шкіру та легеневу тканину свиней, на них все випробовували.😉

В майбутньому такий пластир планують використовувати в медицині, а саме у хірургії. Такий винахід, кажуть, допоможе відійти від звичного накладання швів. Але поки що, кажуть вчені, на людях винахід не випробовували, адже дослідження ще триває. Вивчати питання потрібно ще декілька років.

Фото: Unsplash by freestocks.org

Склеювальні речовини для закриття ран, які є сьогодні, тверднуть відразу після нанесення, а клей за цей час проникає в організм глибше, що є шкідливим. Цей факт і дав поштовх вченим знайти більш ефективну і менш шкідливу речовину для загоєння у дикій природі. В пригоді стали павуки зі своєю павутиною, яка практично миттєво абсорбує рідину.

Ще на обидві сторони пластиру дослідники нанесли поліакрилову кислоту, яка допоможе швидко увібрати рідину по краях ран і з'єднати їх якнайшвидше. Також дослідники додають, що, якщо до складу винаходу додати ще желатин або хітозан, то він зможе зберігати свою форму протягом декількох днів і навіть тижнів.

"Наносити шви на дуже м'які тканини або ті, які легко травмувати (легені або трахеї) - дуже складно, але з нашим пластиром їх можна закрити за п'ять секунд", - стверджує співавтор дослідження Хюньву Юк.

Матерiали по темi
Нобелівку з медицини-2019 дали за дослідження реакції клітин організму на рівень кисню
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту