Вчені створили пристрій, що може перетворити сонячне світло у рідке паливо

Фото: Unsplash by Jude Beck

Вчені з Кембриджу створили пристрій, який перетворює сонячне світло у рідке паливо, пише Dezeen.

Поки що це лише тестовий пристрій, який розміром - 20 квадратних сантиметрів. Та вчені вважають, що створити його більшу версію буде просто і недорого.

На вигляд - це нічим особливо не примітний тонкий лист. Але насправді він вміє виробляти кисень і мурашину кислоту з води, вуглекислого газу та сонячного світла. Мурашину кислоту можна зберігати і використовувати як паливо або перетворити її у водневе паливо.

Пристрій перетворює сонячне світло в енергію аналогічно фотосинтезу. Коли лист занурюють у воду з вуглекислим газом, а потім піддають дії сонячного світла, відбувається хімічна реакція.

"Ми хочемо досягти того моменту, коли зможемо виробляти рідке паливо, яке також можна буде легко зберігати і транспортувати",- сказав Ервін Райснер, професор хімічного факультету Кембриджу.

Найголовніше, що ця "чиста" енергія не має викидів вуглецю, видаляє вуглекислий газ з атмосфери і може зменшити залежність від традиційних викопних видів палива. Рятуємо нашу екологію.☀

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту