Фото: Pixabay.com

Вчені відкрили найдавнішу молекулу у Всесвіті (фото)

Вік "бабусі" - понад 13 мільярдів років. Вона підтверджує теорію раннього виникнення Всесвіту.

Якийсь космічний бум спостерігається у світі останніми тижнями.

Не встигли всі "відійти" від революційного відкриття чорної діри, як знову - досягнення, яке здатне змінити вектор розвитку астрофізики.

NASA відкрили найдавнішу молекулу у Всесвіті.

Як повідомляється на сайті агентства, астрофізики зафіксували гідрид гелію (HeH⁺) - перше молекулярне з'єднання, що з'явилося після Великого вибуху.

Через 100 тисяч років, після виникнення Всесвіту (за теоретичними підрахунками вчених, це сталося 13 мільярдів років тому ?), в космосі утворилися кілька видів атомів. Серед них - гідроген та гелій. Два атоми з'єдналися - й так у космосі утворилася перша молекула, яку і відкрили вчені.

Фото: NASA

Гідрид гелію легко вступав у реакцію з іншими нейтральними атомами (наприклад, воднем), через що досить швидко став зникати. Але залишив після себе важливе "потомство" - молекулярний водень, який став основою для подальшого формування Всесвіту.

Насправді, вченим вже доводилося досліджувати гідрид гелію, але в лабораторних умовах на Землі. Відкриття NASA є революційним через те, що це перша фіксація молекули в космосі.

Астрофізики змогли "зловити" молекулу у нашій власній галактиці - у туманності NGC 7027, яка знаходиться на відстані 3-ьох тисяч світлових років від Землі. Для цього їм знадобилося декілька років і спеціальна летюча обсерваторія СОФІЯ (SOFIA).

Тепер за вченими - практичний доказ теорії Великого вибуху. І все, вважайте, "mission completed".

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту