Вчені викрили обман "Мони Лізи" – насправді вона не посміхається

Фото: Pexels
Американські дослідники кажуть, що це – лише асиметрія обличчя.

Вчені з Університету Цинциннаті (США) стверджують, що посмішка знаменитої "Мони Лізи" ("Джоконди") з картини Леонардо да Вінчі – "не є справжньою" - все це лише асиметрія посмішки, повідомляє Mirror.

Фото: Вікіпедія

У свої праці, опублікованій у Cortex, дослідники на чолі з доктором Лукою Марсілі написали:

"Наші результати показують, що радісні емоції (у жінки на картині. – Прим.) виражаються лише на лівій стороні обличчя. Згідно з деякими впливовими теоріями емоційних нейропсихологій, ми маємо справу з асиметричною посмішкою Мони Лізи, а не справжньою".

Фото: Mirror

Дослідники попросили 42 людей розглянути окремо 2 зображення – це дзеркальне зображення правої та лівої сторони обличчя пані на знаменитому шедеврі живопису. Результати показали, що майже 93% учасників вказали, що ліва половина посмішки демонструє щастя. Коли тим самим людям показали праву сторону у дзеркальному відображенні, то 83% сказали, що це нейтральний вираз обличчя, 12% сказали, що це відраза, а 5% сказали, що це смуток.

Вчені підкріпили свій висновок тим, що на картині не зображена активація верхнього лицьового м’яза. Справжня посмішка, яка також називається посмішкою Дюшена, змушує щоки підніматися, а м'язи навколо очей стискатись.

Вчені знайшли пояснення. По-перше, це може бути через те, що при написанні портрету жінка-модель не могла довго посміхатись, тому така посмішка – прояв "неправдивого задоволення". По-друге, художник міг свідомо зобразити усмішку, що виражає емоцію, яка насправді не відчувається. Виходячи з отриманих даних, дослідники припускають, що Леонардо да Вінчі, можливо, приховав у картині загадкові повідомлення.

Вони не визначились, що це насправді означає та чи є у посмішці щось приховане. Тож намагайтеся завжди посміхатися щиро, аби потім нащадкам та дослідникам не довелося ламати голову над тим, чи справжня у вас усмішка на фотці з відпустки на морі.😊

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм! Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту