Вчені випадково створили новий "найчорніший колір" у світі (фото)

Він чудово підійде для розробок у космічній галузі.

Експерти із Массачусетського технологічного інституту створили рекордний ультрачорний матеріал, який практично зливається з найтемнішим тлом.

Про це повідомляє Newsweek з посиланням на статтю інституту.

Інженери не намагалися вивести новий "найчорніший" пігмент навмисно: він з'явився в ході експерименту з вирощування вуглецевих нанотрубок - завдяки видаленню оксидного шару.

Повідомляється, що новий матеріал поки не має назви. Він зроблений з вуглецевих нанотрубок на основі алюмінієвої фольги і поглинає 99,995% світла. За твердженнями інженерів, це робить його в 10 разів чорніший за свого попередника - "найчорнішого пігменту" Vantablack від художника Аніша Капура.

Максимальну "чорноту" матеріалу американці продемонстрували на жовтому діаманті. Вони зробили знімок, де порівнюють оригінальний камінь з покритим чорним пігментом. На фотографії "чорний" алмаз практично зникає на темному тлі.

Відзначимо, що "найчорніший" матеріал хочуть використовувати в космічних розробках для поглинання сонячного світла.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту