Вчені вияснили точне походження каміння Стоунхенджа

В ході дослідження робили хімічний аналіз складу каміння.

Британські вчені, з Університету Брайтона, визначили, звідки будівельники знаменитого Стоунхенджа брали матеріали для створення пам'ятника. Цим питанням займались понад 400 років. Під час їх дослідження виявилося, що велика частина гігантських каменів була доставлена ​​з лісів Уест Вудс, які знаходяться за 25 кілометрів від споруди, написали у науковому журналі Science Advances.

Щоб встановити місце походження каменів, вчені провели аналіз їх хімічного складу. Виявилося, що більшість брил мають у своєму складі схожі компоненти, а значить, вони походять від одного джерела і раніше знаходилися в одному місці. Потім дослідники проаналізували 20 місць недалеко від Стоунхенджа і визначили, що склад деяких каменів ідентичний геохімічним даним валунів в Уест Вудсі.

"Тепер ми можемо почати з`ясовувати шлях, по якому могли йти будівельники Стоунхенджа, щоб скласти ще один шматочок головоломки", - зазначила історик "Англійської спадщини" Сьюзан Гріні.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту