Вчені виявили несподівану користь картопляного пюре

Photo by SJ Baren on Unsplash
Воно може замінити дороге спортивне харчування.

У дослідженні вчених з американського Університету штату Іллінойс йдеться про те, що картопляне пюре чинить таку ж дію, як і вуглеводний гель, який спортсмени вживають для підтримки глюкози в крові й підвищення працездатності, повідомляє УНІАН.

"Картопля є багатообіцяючою альтернативою для спортсменів, тому що представляє собою економічно вигідне, багате живильними речовинами й цілісне джерело вуглеводів", - заявили вчені.

У  рамках проведеного вченими експерименту 12 добровольців долали на велосипеді в середньому близько 267 км на тиждень. Учасників експерименту поділили на три групи: першим під час тренувань дозволялося тільки пити воду, представники другої групи повинні були вживати гель, а учасники третьої — їсти картопляне пюре. 

Протягом експерименту вчені вимірювали рівень глюкози в крові учасників, температуру тіла, інтенсивність вправ, спорожнення шлунка та шлунково-кишкові симптоми. Дослідження показало, що продуктивність велосипедистів, які вживали вуглеводні гелі, і спортсменів, які отримували вуглеводи через картопляне пюре, виявилася значно вищою від продуктивності учасників експерименту, які пили тільки воду. 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту