Вчені виявили у найпекельнішому місці Землі бактерії, що допоможуть шукати життя на Марсі

Науковці знайшли організми, які пристосувалися до температури грунту, що сягає +70 градусів.

Група вчених повідомила про надважливе відкриття, яке було зроблене у пустелі Данакіль у північно-східній Африці - одному з найбільш ворожих та непридатних для життя куточків планети. Пустеля, що розташована на півночі Ефіопії, займає близько 100 000 кв.км. За цілий рік тут випадає лише 100-200 мілілітрів дощу, а температура грунту подекуди сягає 70 градусів за Цельсієм.

Частиною цієї пустелі є унікальна однойменна западина Данакіль, що є офіційно визнаною найспекотнішою точкою планети. Упродовж року температура тут не опускається нижче +34 градусів, а інколи тут фіксують і +63 градуси (не в тіні). Западина окрім того є ще й одним з найнижчих місць на планеті - 125 метрів нижче рівня моря.

Фото: wikimedia.org

Так от за таких умов науковці, яких очолював Феліпе Гомес із Центру астробіології Мадрида, знайшли мікроорганізми, що виживають у цьому пеклі. Як повідомляє elpais.com, було виявлено сліди принаймні двох видів мікроорганізмів, що нині перетворилися на мінеральні скам'янілості.

Ці наноархеї (одноклітинні організми, що не мають ядра) виживають у екстремальних умовах, у будь-яких середовищах, тож вчені покладають на них величезні сподівання задля виявлення життя на інших планетах, зокрема на Марсі.

Пекельне середовище пустелі Данакіль також нагадує науковцям Марс, тож тепер вони дослідять тут усе ретельніше, аби точно знати, які ознаки життя шукати на Червоній планеті.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту