Фото: Unsplash

Вчені виявили взаємозв'язок між швидкістю ходьби й старінням

Виявляється, повільна хода може свідчити про проблеми зі здоров'ям.

Понад 50 років тому вчені з Університету Дюка в Північній Кароліні задумалися над питанням: про що може сигналізувати хода людини?

Вони вирішили провести експеримент, який тільки недавно закінчився. Дослідники спостерігали за 904 жителями Нової Зеландії з трирічного віку. Кілька разів за час тестів вони пропонували випробовуваним позайматися на бігових доріжках: спочатку у звичайному темпі, потім - у прискореному, а після - у прискореному з обов'язковим прочитанням алфавіту. Паралельно вчені ставили їм питання, щоб зрозуміти рівень інтелектуальних здібностей.

Дослідники виявили, що у 45-летіх людей, які займаються і ходять повільно, спостерігаються ознаки старіння: у них погані легені, зуби й імунна система. Крім того, їхні мозок менше за обсягом, ніж у тих, хто ходить швидко.

Також вчені встановили, що є різниця і в IQ у людей з різним темпом ходьби. Діти, котрі звикли ходити повільно, мали у середньому на 12 балів менше за інтелектуальним тестом, ніж "швидкоходи".

Тому дослідники припускають, що зниження швидкості ходьби є ознакою прискореного старіння і поганої роботи організму, оскільки сама здатність ходити залежить від стану тіла.

Матерiали по темi
Вчені заявили, що знайшли еліксир вічної молодості - його рецепт видається надто простим
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту