Фото: Unsplash

Вчені визначили, як далеко пінгвіни "стріляють" фекаліями. Так, вони таке роблять і шкодять цим працівникам зоопарків

Раніше вченим, які досліджували явище, навіть присудили Шнобелівську премію. Але з'явилися нові невгамовні дослідники.

Ще у 2003 році два фізики - Віктор Бенно Мейер-Рохов і Йожеф Галь - поставили собі питання: а як далеко пінгвіни викидають фекалії, коли висиджують яйця.

Під час цього процесу нещасні не можуть ні на крок змінити своє положення, тому природа потурбувалася про те, щоб ті зручним способом "робили свої справи".

Для цього пінгвіни буквально "стріляють" фекаліями. І європейські вчені визначили, що роблять вони це вертикально на відстань у 40 сантиметрів. За два роки їх навіть нагородили Шнобелівською премією за вагомий внесок у біологію. 

ПЕРЕД ПЕРЕГЛЯДОМ ВІДЕО ВІДКЛАДІТЬ ПОДАЛІ ЇЖУ! МИ СЕРЙОЗНО ?

Однак у 2020 році двоє вчених з Японії засумнівалися у твердженні Мейер-Рохова і Галя. Японці спостерігали за пінгвінами та визначили, що насправді ті викидають послід на цілих півтора метра. До того ж, птахи випорожнюються не вертикально, а під кутом. Через це фекалії долітають на більшу відстань. 

Приводом до повторного дослідження стало те, що від "черг" пінгвінів страждають працівники зоопарків. А знаючи дистанцію, вони зможуть уникнути "обстрілу".

Цих вчених звати Таджима і Фудзісава. Знайте героїв в обличчя ?.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту