Фото: Unsplash

Вчені визначили, з чим пов'язане "відчуття прекрасного" у людини

Мистецтво потрібне не тільки для ерудиції або відпочинку. Все набагато серйозніше.

Під час перегляду творів мистецтва у людини активізується частина мозку, яка відповідає за самоідентифікацію.

До такого висновку дійшла група німецьких вчених, йдеться в Science Alert. Вони запропонували 16 добровольцям оцінити відомі картини. В цей час експерти відстежували реакції в їхньому головному мозку за допомогою МРТ.

Виявилося, що під час перегляду експонатів у досліджуваних активізувалася зона DMN, яка зазвичай працює під час відпочинку, мрій або занурень у власні думки. Також DMN відповідає за наше самовідчуття і те, як ми себе позиціонуємо. Чим більше добровольцям подобався твір мистецтва, тим сильніше відгукувалася зона DMN.

"Ми поки не знаємо, чи дійсно DMN встановлює, що прекрасно, а що ні, але у цієї зони явно є доступ до абстрактної інформації про те, що ми знаходимо естетично привабливим", - сказали вчені.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту