Вчені вперше сфотографували зіткнення двох молодих галактик

Фото: pixabay.com
На неймовірному знімку видно потужний потік енергії, який викинуло у Всесвіт.

Дослідники з Клемсонського університету в США повідомили, що їм вдалося зняти зіткнення галактик і величезний викид енергії, струменя плазми - джет, що виник при цьому. Вчені зняли це явище в інфрачервоному діапазоні, отримавши перше візуальне підтвердження того, що при злитті двох таких масштабних космічних об'єктів утворюються потужні струмені заряджених частинок, пише Naked Science.

Такий струмінь випромінює у Всесвіт більше енергії за секунду, ніж наше Сонце згенерує за весь час свого існування.

Фото: Paliya, Perez et al., The Astrophysical Journal, 2020

Вчені неодноразово фотографували зіткнення галактик за допомогою телескопів, а також отримували зображення джетів. Але зробити знімок такого молодого релятивістського струменя вдалося вперше. Більш того, завдяки тому, що яскравість джета поки не дуже висока, є можливість добре розглянути об'єкт, з якого струмінь виходить.

"Як правило, струмінь випромінює світло, яке настільки потужне, що ми не можемо бачити галактику за ним, - каже співавтор дослідження Стефано Маркезі. - Це все одно що намагатися дивитися на об'єкт, коли хтось в цей же час буде світити яскравим ліхтарем вам в очі".

Джет, сфотографований вченими, виник в результаті зіткнення галактики TXS 2116-077 із зірковою системою приблизно такої ж маси. Для вивчення незвичайного явища були використані дані кількох наземних телескопів, а також космічної обсерваторії Chandra. Сам же знімок був зроблений за допомогою 8,2-метрового оптичного інфрачервоного телескопа Subaru, що належить японській Національній астрономічній обсерваторії і розташований на гавайському вулкані Мауна-Кеа.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту