Вчені з'ясували, чому бджоли стають більш агресивними

Photo by Boris Smokrovic on Unsplash
Раніше вважалося, що головна небезпека - це пестициди, але виявилося, що на медоносних комах впливають і інші фактори.

Струм, що тече високовольтними лініями електропередач (ЛЕП), створює навколо бджіл досить сильні електромагнітні поля. Ці поля здатні відчувати чимало тварин, однак вплив ЛЕП на їхню поведінку і стан досі залишається погано дослідженим, пише Naked Science.

Вчені повідомляють, що звичайні медоносні бджоли Apis mellifera в лабораторії піддавалися впливу електромагнітних полів, аналогічних полям біля поверхні землі поблизу ЛЕП, і ставали агресивнішими один до одного. Крім того, у них суттєво знижувалася здатність до навчання.

В експериментах здорові робочі бджоли протягом 17 годин піддавалися дії полів, які імітують звичайну нічну сплячку комах в гнізді, що знаходиться під проводами ЛЕП на метровій висоті над землею. Після цього вони проходили тестування.

З'ясувалося, що ЛЕП знижують здатності бджіл до навчання. Крім того, після "ночівлі під ЛЕП" комахи ставали помітно агресивнішими і частіше нападали на сусідок.

Знахідка може вказувати на ще одну, поки не докінця оцінену причину вельми тривожного скорочення чисельності бджіл, яке спостерігається в усьому світі. Цей процес пов'язують із застосуванням пестицидів, але тепер, мабуть, до цих чинників варто віднести і повсюдне прокладання ЛЕП.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту