Вчені з'ясували, чому люди відмовляються від мети і бажань

Фото: unsplash.com
Справа не в характері і не в силі волі - людей змушує здаватися "зона фрустрації" мозку.

Більшості людей знайоме відчуття, коли опускаються руки через те, що неможливо домогтися бажаного. Людина перестає намагатися досягти мети, пояснюючи це собі тими чи іншими обставинами або особливостями характеру. Американські вчені доводять, що справжня причина криється в біохімічних процесах мозку, пише hightech.plus.

Команда провела експерименти на мишах, щоби простежити процеси в мозку за умов активної та згасаючої мотивації. Дослідники спочатку спростили отримання нагороди (цукру) для гризунів, а потім поступово змінювали умови, щоб тваринам все важче було досягти мети. Наприкінці досвіду миші здалися - вони перестали робити які-небудь дії, щоб отримати цукор. Але не здавалися вчені - вони відстежили процеси, що відбуваються у мозку.

Так і були детально досліджені нейрони ноцицептивної системи, які також назвали фрустаційними нейронами. Виявилося, що мозок ссавців має внутрішні механізми, які не дозволяють "зайти надто далеко" в прагненні досягти бажаного. Якщо щось не виходить, цей механізм фактично блокує подальші зусилля, вважаючи їх недоцільними, і перемикає увагу на щось інше. В умовах дикої природи зациклення на недосяжному або дуже складному у досягненні мети може призвести до травми або смерті, тому люди, як вважають вчені, могли успадкувати цей хімічний баланс у якості механізму виживання.

Висновки відкривають нові можливості для розуміння природи багатьох психічних розладів, наприклад, депресії і залежності. Ймовірно, певні втручання в ці біохімічні процеси можуть відновити баланс і скорегувати поведінку людини. Дослідження триватимуть далі. 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту