Британські вчені з'ясували, навіщо людям гикавка

Фото: pexels.com
Для малюків вона навіть корисна, а ось у дорослих втратила свою основну функцію.

Вчені з Університетського коледжу Лондона провели нейрофізіологічне дослідження гикавки в немовлят і розповіли про результати сканування мозку малюків з нападами гикавки, пише Naked Science.

Новонароджені діти, особливо недоношені, більш схильні до нападів гикавки: вони гикають не менше 1% часу. Більш того, гикати дитина починає ще в материнській утробі. Дослідники вважають, що багато внутрішньоутробних дій дітей потрібні для тренування різних систем їхніх організмів і підготовки до життя після пологів. Гіпотеза нової роботи полягала в тому, що гикавка несе аналогічну функцію - для активації дихальної системи і її мозкових центрів.

Вчені обстежили 13 дітей у віці від 30 до 42 гестаційних тижнів - пацієнтів дитячої лікарні, що страждали нападами гикавки. Всім їм провели сканування мозку за допомогою ЕЕГ, реєструючи одночасно прояви гикавки за допомогою датчиків руху.

Результати дослідження такі:

"Активність, викликана гикавкою, може допомогти мозку дитини навчитися контролювати дихальні м'язи, щоб в результаті можна було довільно контролювати дихання, переміщаючи діафрагму вгору і вниз. Коли ми народжуємося, схеми, які обробляють відчуття тіла, що не повністю розвинені, тому створення таких мереж є важливою віхою для розвитку новонароджених", - пояснює старший автор дослідження, доктор Лоренцо Фабріци.

Автори роботи відзначають, що такий погляд на гикавку може змусити інакше підійти до питання пошуку її функцій, які зазвичай сфокусовані на дорослих.

"Результати спонукали нас замислитися над тим, чи може гикавка у дорослих, яка, мабуть, в основному заважає, насправді бути рудиментарним рефлексом, перенесеним з дитинства, коли він виконував важливу функцію", - говорить провідний автор дослідження Кімберлі Уайтхед .

Основна функція гикавки до сих пір не відома і в основному лежить в області припущень. Також не існує якогось дієвого способу гарантовано припинити напад. Встановлено зв'язок гикавки із загальним переохолодженням організму і подразненням діафрагмального нерва. Також напад може стартувати при надмірному розтягуванні шлунка їжею або повітрям (спосіб "попити водички" якраз спрямований проти надлишку повітря - рідина допомагає його витіснити). Однак можна почати гикати і на рівному місці, як і раптово припинити це робити.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту