Вчені з'ясували, що ранковий спів для птахів - це як зарядка для людей

Фото: Alexas_Fotos, Pixabay
Дає змогу привести голосовий апарат й інші м'язи до ладу після сну.

Є кілька припущень, чому птахи співають вранці. Американські дослідники отримали підтвердження на користь гіпотези про те, що світанковий спів пернатих - це своєрідна зарядка, що дозволяє відчувати себе краще протягом дня, пише Naked Science.

Вранці температура повітря, як правило, досить низька, а спів допомагає птахам зігрітися і привести голосовий апарат (а також інші м'язи тіла) до ладу після сну.

Про те, що вранішній спів птахів грає роль "зарядки", орнітологи здогадувалися давно, а ось експериментальних даних з цього приводу було небагато. Біологи з Дюкського університету (США) провели такий експеримент. Вони записали трелі 11 самців болотних горобців (Melospiza georgiana), що утримуються в неволі, в період між другою годиною ночі і до опівдня. Всього було записано 1527 трелей. Потім вчені вимірювали частоту пісень і вокальний діапазон кожного птаха протягом ранку.

Трелі болотних горобців складаються з п'яти нот, які лунають від 5 до 10 разів на секунду. Перемикатися з однієї ноти на іншу птахам допомагає дзьоб, який вони послідовно то розкривають, то закривають, точно координуючи рухи дзьоба і голосового апарату з кожним вдихом.

Вимірювання частоти і діапазону ранкового співу та статистичний аналіз показали, що птахи починають з більш "легких" трелей - повільних і з більш обмеженим діапазоном. І вже після, набираючи темп, відточують свою майстерність, досягаючи все більш низьких тональностей.

Хоча проводити прямі аналогії складно, вчені вважають, що подібна "розминка" частково схожа на фізіологічні ефекти ранкової руханки у людей: вона допомагає поліпшити кровообіг і підвищити температуру тіла, а також, звісно, удосконалити якість самого співу. А гарний спів, в свою чергу, приваблює самок.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту