Вчені записали, як співає магнітне поле Землі. Звучить жахливо (аудіо)

Photo by NASA on Unsplash
Вважається, що потужна буря на Сонці може завдати людству збитків на трильйони доларів.

Проаналізувавши дані з космічного апарату Cluster Європейського космічного агентства, дослідники змогли перевести хвилі, утворені в результаті зіткнення сонячних заряджених частинок з магнітним полем нашої планети, в діапазон, який здатне сприйняти людське вухо. Саме так звучить магнітне поле Землі, коли на нього впливають бурі, що відбуваються на Сонці, пише vokrugsveta.ua.

Тепер вчені виявили, що буря на Сонці "глибоко модифікує" простір відразу за магнітним полем Землі. Це відкриття допоможе дослідникам знайти способи пом'якшити потенційний руйнівний вплив бурі.

Як відомо, Сонце постійно випромінює потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена від нього магнітним полем, яке не дозволяє частинкам проникати в атмосферу. Однак вибухи на поверхні зірки можуть створити величезні хмари заряджених частинок і радіації. Якщо вони будуть спрямовані до Землі, їхній удар може вивести з ладу супутникові системи, викликати знеструмлення і вплинути на системи GPS.

Вважається, що потужна буря на Сонці може завдати людству збитки на трильйони доларів. Якщо вчені будуть розуміти, що саме відбувається під час ударів сонячної бурі, вони зможуть розробити більш ефективні стратегії щодо пом'якшення її наслідків.

У ході дослідження команда вчених на чолі з Люсіль Турк з Університету Гельсінкі використовувала дані космічної місії Cluster. Вони виявили, що її орбітальні апарати в період з 2001 до 2005 року пережили шість сонячних бурь і записали магнітні хвилі. Ці хвилі потім були переведені в частоти, які здатні сприймати на слух люди. Таким чином і з'явилася химерна "пісня" магнітного поля Землі.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту