Вчені знайшли користь від запаху "другої половинки"

Photo by Toa Heftiba on Unsplash
Аромат тіла вашого романтичного партнера - найкраще снодійне.

Запах партнера з романтичних стосунків позитивно впливає на якість сну - навіть якщо цей самий партнер не спить поруч з вами. До такого висновку прийшли психологи з Університету Британської Колумбії, пише Naked Science.

"Наше дослідження дає нові докази того, що простий сон з вдиханням аромату тіла романтичного партнера значно покращує якість сну, - каже провідний автор дослідження Марліз Хоффер. - Ми побачили ефект, який можна порівняти з тим, що дає пероральний прийом мелатоніну".

Вчені провели експеримент, у ході якого 155 людей спали, використовуючи футболки як наволочки. Частина випробовуваних отримали чисті футболки або одяг, який носила незнайома для них людина. Решта учасників експерименту спали на футболках, які деякий час носив їхній партнер. 

Учасники експерименту повідомили, що почувалися більш відпочившими за ніч, коли вважали, що вдихали запах свого партнера. Незалежно від цього, дані спостережень за сном показали, що учасники дослідження краще спали (менше переверталися і ворушилися уві сні), коли відчували знайомий людський запах.

За словами авторів експерименту, фізична присутність довгострокового романтичного партнера під час нічного відпочинку пов'язана з позитивними наслідками для здоров'я, такими як почуття безпеки, спокою і розслаблення, і дає можливість глибше зануритися в сон. Простий запах партнера може давати аналогічний ефект.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту