Вчені знайшли місце на планеті, яке в 10 разів радіоактивніше, ніж Чорнобиль

Фото: wikimedia.org
Імовірно, люди ніколи не зможуть повернутися сюди для проживання, не дивлячись на те, що місцевість - дуже мальовнича.

Команда вчених з Колумбійського університету у Нью-Йорку досліджувала рівні радіоактивного забруднення на Маршаллових островах, що в центральній частині Тихого океану між Гаваями і Філіппінами. Дослідники вивчили зразки грунту, океанічні відкладення і рівні зовнішнього гамма-випромінювання території.

Як повідомляє vokrugsveta.ua, після Другої світової війни (між 1946 і 1958 роками) США окупували острови і використовували їх для випробувань ядерної зброї. Цей район прийняв головний удар по виходу ядерної енергії.

Острови Бікіні і Еніветок використовувалися в якості епіцентру вибуху, і місцевих жителів переселили, щоб провести 67 випробувань.

Матерiали по темi
Консультант серіалу "Чорнобиль": "Треба вчитися жити з радіацією - це небезпека для всіх на століття"

Як результат, навіть зараз, після того, як минули десятиліття, вчені виявили, що рівні зовнішнього гамма-випромінювання на острові Енджебі в атолі Еневетак і острові Наен в атолі Ронгелап були значно підвищені у порівнянні з південними островами. Рівні радіації на островах Бікіні і Наен зараз вищі, ніж узгоджені в меморандумі між США і лідерами Республіки Маршаллові Острови.

Було встановлено, що середнє значення рівнів фонового гамма-випромінювання на острові Бікіні майже вдвічі перевищує цю межу. Це означає, що люди більше не зможуть повернутися в Бікіні.

Автори заявили, що здивовані тим, наскільки забрудненим виявився атол Ронгелап. Він не був місцем ядерних випробувань, але піддавався радіоактивним опадам, головним чином і результаті випробувань "Кастл Браво", проведених у 1954 році.

Відзначимо, що багато громадян Маршаллових островів страждають від ракових захворювань, захворювань щитоподібної залози і різних пухлин, викликаних радіацією.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту